Ochronnik przeciwprzepięciowy PR1, klasy D jest odpowiedzialny za zabezpieczenie urządzeń elektrycznych na końcu linii zasilającej.
Supernowoczesny, kompaktowy ochronnik w kształcie wtyku uni-schuko pełni rolę mobilnego i bardzo wszechstronnego zabezpieczenia przed błyskawicami i oraz impulsami przepięciowymi powstającymi w sieci elektrycznej. Nie tylko uderzenia piorunów , ale także załączenia urządzeń elektrycznych oraz załączenia bezpieczników w instalacji elektrycznej mogą powodować niszczące impulsy przepięciowe. W sferze zasilania sprzętu audio, tv, komputerowego, takie przepięcia są szczególnie odczuwalne z uwagi na dużą wartość użytkowanych urządzeń.
W ochronniku zastosowano ultra nowoczesne elektroniczne układy przeciążeniowe zamieniające energię impulsu przepięciowego w ciepło. Wszelkie przepięcia do wartości 8 kV są neutralizowane przez ochronnik, a gdy poziom impulsu przekracza możliwości ochronne urządzenia ( UOC = 8000 V ), ulega on zniszczeniu. Sygnalizuje to sygnał akustyczny i brak świecenia diody. Nie powoduje to jednak wyłączenia i zniszczenia urządzeń zabezpieczanych.
W sferze zasilania sprzętu audio ochronnik jest szczególnie polecany.

Wpięty symetrycznie (równolegle) do toru zasilania absolutnie nie powoduje ograniczenia jego wydajności - pobór mocy 0.2 W.
Nie wymaga ingerencji w istniejącą instalację - po prostu wpinamy go w wolne gniazdo w ścianie lub listwie.
Chroni wszystkie urządzenia elektryczne w promieniu 5 metrów - niezależnie z którego gniazda korzystamy.
W dowolnym czasie (także podczas pracy urządzeń) i miejscu (także na zewnątrz) można go wyjąć, wymienić lub przenieść.
Wszystkie elementy metalowe są złocone i odporne na utlenianie.

Czas pracy ochronnika jest zależny od wielkości obciążenia i determinowany zużyciem elementów elektronicznych - od 5 do 10 lat.
Ochrona przepięciowa to także zabezpieczenie przed pożarem, ochrona ludzi i zwierząt, możliwość swobodnego korzystania z urządzeń elektrycznych i elektronicznych w czasie burz oraz bezpieczeństwo w czasie snu i wyjazdów.
Optymalną ochronę całej instalacji gwarantuje tzw. zabezpieczenie kaskadowe wykonane przez autoryzowanych instalatorów.
Produkt niemiecki, wykonany zgodnie z normą VDE 61643-11, zastrzeżone rozwiązania techniczne producenta.

Dane techniczne:
Temp. Pracy -25°C do + 60°C
Typ urządzenia T3 / D
Max. napięcie ciągłe UC = 255V~
Napięcie znam. UN = 230V~
Znamion. prąd udarowy INmax8/20 = 3kA/8kA
Poziom ochrony UP <= 1.5kV
Typ ochrony IP44
Napięcie udarowe UOC = 8kV
Prąd znam. IN = 16A


Agencja Reklamowa WebNext - tworzymy strony internetowe